Skip to main content
 

Svět čaje


Lipton vlastní a spravuje vlastní čajové plantáže ve Východní Africe, v Keni a Tanzanii. Náš hlavní pozemek je v Kericho, v Keni, na Západní hraně Velkého kaňonu. Tady je kombinace teploty, slunce a srážek ve vysokých výškách blízko rovníku ideální pro celoroční produkci vysoce kvalitního čaje pro použití ve značkách Lipton. Provozujeme jej podle pravidel programu trvale udržitelného rozvoje zemědělství.

Plantáže pokrývají více než 11 000 hektarů čaje a ten produkuje ročně průměrně  200 000 tun čerstvých čajových lístků. 11 továren umístěných na pozemcích zajišťuje, že čerstvě natrhaný čaj je zpracováván již do 2 hodin po sběru.

Také chráníme 13 500 hektarů pralesa, bažin a luk a pokračujeme ve výsadbě původních stromů (260 000 lesních stromů za 6 let a dalších 320 000 lesních stromů věnovaných místním komunitám).  Zvláště v Kericho 98% naší energetické spotřeby pochází z obnovitelných zdrojů díky 4 vodním elektrárnám a obnovitelnému palivovému dříví. Velmi dbáme na zapojení místních obyvatel a jako příklad momentálně sponzorujeme více než 50 místních studentů na univerzitě.

NAHORU