Skip to main content
 

Svět čaje


Odborné znalosti a zkušenosti skryté ve značce Lipton jsou jedinečné tím, že společnost nejen nakupuje čaj na otevřeném trhu, ale provozuje také vlastní plantáže, a to od roku 1890, kdy Thomas Lipton koupil své první čajové pozemky na Cejlonu.

Lipton používá pouze vrcholové lístky čajovníků. Jsou to nejmladší, nejkřehčí a nejaromatičtější lístky, které dávají vzniknout nejlepším čajům té nejvyšší kvality. Jak ale dostaneme ty nejlepší lístky? My v Liptonu si pěstujeme své vlastní. Máme vlastní čajové plantáže v Keni a Tanzánii. Na našich pozemcích také neustále provádíme rozsáhlé výzkumné programy pro zlepšení postupů při pěstování i sklízení, abyste si mohli pravidelně vychutnávat svůj lahodný šálek. Díky vlastním plantážím jsme schopni neustále naplňovat poslání Sira Thomase Liptona spočívající v neúnavném hledání nových a lepších cest k poskytování nejlepších zážitků při pití čaje.

Nakupujeme také čaje z 35 zemí světa, abychom zaručili konzistentní chuť a nepřetržitou dodávku zásob. Tyto čaje musí být nejlepší z nejlepších, aby uspokojily naše čajové experty.

Lipton vlastní a řídí přibližně 11 000 hektarů čajových plantáží ve východní Africe, v Keni a  Tanzánii.

NAHORU